Komentáře trenérů k víkendovým utkáním

A tým

SC Xaverov 2:1 TJ Praga

Komentář trenéra Marka Ladomerského:

Do zápasu jsme vstoupili aktivním přístupem, rychlou a přesnou kombinací. A výsledkem byly dvě vstřelené branky během 20 minut a další stoprocentní šance, které jsme už neproměnili Na konci prvního poločasu jsme udělali hloupé chyby a soupeř toho ve 45 minutě využil a pokutovým kopem snížil na 2:1. I ve druhém poločase jsme chtěli kontrolovat hru, přidat gól, ale bohužel se nám vůbec nedařilo a proto jsme se do konce utkání strachovali o vítězství, které jsme i se štěstím udrželi. V sobotu 15.6. v 17 hodin nás čeká na Xaverově poslední zápas, proti FC Tempu.

Starší dorost

Metero 5:2 SC Xaverov

Komentář trenéra Michala Georgiána:

Meteor byl posílen hráči z divize. Po aktivních 10 minutách z obou stran (stav byl 1:1), tak převzalo aktivitu domácí mužstvo. My naopak, naše hra byla bez nasazení, spoléhání jeden na druhého, že to za nás odmaká. Stav o poločase byl pro nás hrozný 5:1. Do druhé půlky jsme udělali změny v sestavě a v rozestavění. Od začátku druhé půlky jsme měli velké nasazení. Po pár minutách jsem dali gól, měli jsme ještě další šance na vstřelení gólů, ale nic nám tam nepadlo. Sportovně musím uznat, že soupeř si také vytvářel šance po našich chybách vzadu. Pro SD to byl poslední letošní zápas, velké díky klukům z MD, že nám celé jaro pomáhali.

Mladší dorost

Stodůlky 1:3 SC Xaverov

Komentář trenéra Davida Lukeše:

Poslední zápas v Přeboru jsme chtěli zvládnout výsledkově i herně. Zapojili jsme více hráčů, kteří neměli takové vytížení v jarní části v této soutěži, chybělo několik kluků ze zdravotních důvodů. První poločas měl ještě z naší strany slušnou úroveň, měli jsme více ze hry, domácí hráli z vlastní půlky a čekali na rychlé protiútoky. Druhý poločas naše hra byla hodně kostrbatá, bylo v ní hodně nevynucených chyb. Gól jsme dostali doslova v poslední sekundě.

Kluci zaslouží za celou sezónu velký respekt, jarní část zvládli skvěle nejen výsledkově, ale i herně a myslím, že je titul ve správných rukou. Jsem rád, že jsem u toho mohl být. Ještě si to náležitě oslavíme a těším se na prázdniny.