Oficiální webové stránky klubu

Kalendář zápasů

Zápasy uplynulých dní pohledem xaverovských trenérů

Muži A: SCX – SK Újezd Praha 4: 1:1

Zápas proti týmu SK Újezd Praha 4 začal pro naše mužstvo nepříznivě, když jsme už v 5. minutě inkasovali po nedůsledné obraně. Hráčům chyběl větší pohyb a důraz, což vedlo ke ztrátám jednoduchých míčů. Přesto se náš tým nevzdal a podařilo se nám v závěru alespoň vyrovnat na konečných 1:1. „Ztráceli jsme jednoduché míče, prostě to nebyl náš den," uvedl trenér Marek Ladomerský. „Ke konci zápasu se nám podařilo alespoň vyrovnat," dodal s odkazem na snahu týmu v posledních minutách.

Muži B: Dukla Jižní Město B – SCX 0:2

Naši hráči vstoupili do utkání velmi dobře a soupeře přehrávali jak v kombinaci, tak v rychlosti. Bohužel jsme neproměnili čtyři čisté šance a další přečíslení nedotáhli. Až ve druhé polovině se nám podařilo prolomit obranu soupeře a dvakrát skórovat. „Naše trpělivost nakonec přinesla kýžené branky," komentoval průběh utkání trenér Libor Neufus. „Celkově šlo o kvalitní zápas, protože i domácí chtěli hrát fotbal," pochválil snahu soupeře.

Starší dorost U19: SCX – Zbraslav 4:2

Utkání proti Zbraslavi začalo velmi dobře a naši hráči si trpělivou hrou vytvářeli brankové příležitosti. Po vedoucím stavu 2:0 jsme však soupeři nabídli možnost vyrovnat. Do poločasu se našim hráčům podařilo znovu skórovat a ve druhé půli přidali další gól. Konečné skóre 4:2 nás potěšilo. „Ve druhé půli jsme přidali další gól a zvítězili 4:2," uvedl trenér David Lukeš. „Celkově to bylo velmi dobré utkání, ke kterému přispěli i rozhodčí svým výborným výkonem."

Mladší dorost U17: SCX – Kolovraty 1:1

Dnešní utkání proti prvnímu týmu soutěže Kolovraty bylo náročné, ale naši hráči se ukázali v lepším světle. Zlepšili jsme obrannou fázi a celkový obraz naší hry byl pozitivní. Kluci bojovali proti silnějším a starším soupeřům a remíza byla zasloužená. „Soupeři jsou větší, starší, silnější, ale dnes se nám líbilo, jak se s tím kluci srovnali," komentoval vývoj zápasu trenér Jiří Novák. „Remíza je pro nás cenná."

Mladší dorost U17: SCX – Meteor Praha 2:2

V dalším zápase naši hráči U17 čelili týmu Meteor Praha, který je na vrcholu tabulky. Zápas byl velmi vyrovnaný a přinesl mnoho zajímavých momentů. I když několik hráčů muselo nastoupit po nemocech a zraněních, tým bojoval až do konce a dokázal udržet remízu 2:2. „Zápas měl náboj a bylo to velmi těžké utkání, oba týmy mohly vyhrát," hodnotil utkání trenér Jiří Novák. „Musíme zapracovat na řešení situací v posledních metrech, ale remíza je určitě impulsem do dalších tréninků."

U15: SCX – Kolín 7:0

Kolín dorazil jako tým, který měl o šest bodů více, ale na hřišti to vypadalo jinak. Naši hráči od začátku dominovali a proměnili několik šancí. V prvním poločase jsme dali tři góly, ve druhém jsme nadále kontrolovali hru a přidali další branky. Skóre 7:0 bylo zasloužené. „Druhá půle byla ještě více v naší režii," pochvaloval si trenér Lukáš Vorlíček. „Závěrečný gól po sólu našeho stopera Sedláčka byl neskutečný."

U15: FTA – SCX 9:2

Proti silnému soupeři, který má zkušenosti z ligy, se náš tým postavil s odvahou. První poločas byl velmi vyrovnaný a dokonce jsme otočili skóre na 2:1. Bohužel, ve zbytku poločasu soupeř skóre otočil a do druhé půle šel s náskokem 4:2. Ve druhém poločase nás soupeř přehrál a dominoval. Konečné skóre 9:2 je kruté, ale z první poloviny zápasu si odnášíme pozitivní zkušenosti. „Prvních 30 minut bylo naprosto vyrovnaných, bohužel jsme pak ztratili tempo," uvedl trenér Lukáš Vorlíček. „Druhý poločas byl soupeř jasně lepší a gratulujeme mu k zaslouženému vítězství."

U14: SCX – Kolín 8:1

Náš tým dominoval od začátku zápasu a měl utkání pod kontrolou. Polovina hráčů si vyzkoušela nové posty a zápas mohl skončit ještě vyšším rozdílem, kdybychom proměnili více šancí. Bohužel zápas poznamenalo nepříjemné chování kolínských rodičů a trenérů, které ovlivnilo i výkon jejich hráčů. „Naši hráči i rodiče si zaslouží pochvalu," uvedl trenér Tomáš Eiselt. „Zápas jsme měli pod kontrolou od první minuty," dodal k výkonu týmu.

U14: FTA – SCX 1:1

Utkání proti exligovému soupeři z Doubku bylo velmi intenzivní. První poločas jsme byli častěji pod tlakem, ale v obraně jsme odolali. Ve druhé půli se hra vyrovnala a oba týmy měly několik šancí. Po gólu soupeře na 1:0 jsme se nevzdali a dokázali srovnat na 1:1. V samotném závěru jsme měli šanci rozhodnout, ale nepodařilo se. „Byla to vyspělá bitva o střed hřiště, remíza je spravedlivá," hodnotil zápas trenér Tomáš Eiselt. „Výhra by nebyla fér, soupeř byl vynikající," dodal k výsledku.

U14: FC Háje JM – SCX 4:7

V napínavém zápase proti FC Háje JM se naši hráči postarali o skvělý obrat. I když jsme po několika chybách na začátku zápasu darovali soupeři dva góly, rychle jsme převzali kontrolu nad hrou. Konečný výsledek 7:4 pro Xaverov byl zasloužený, i když skóre mohlo být ještě vyšší. „Dnes jsme byli lepší, rychlejší a týmovější," uvedl trenér Tomáš Eiselt. „Klukům se začínají spontánně objevovat skvělé věci, jako narážečky, průnikovky a nesobecké chování před brankou. Tým si zaslouží velkou pochvalu."