Komentáře trenérů k víkendovým zápasům

A tým

SC Xaverov 1:0 Březiněves

Komentář trenéra Marka Ladomerského:

Dnešní zápas jsme výsledkově zvládli a vrátili se na vítěznou vlnu. V prvním poločase jsme si vytvořili dobré šance, ale nedokázali jsme je proměnit v branku. Hráli jsme aktivně, soupeř neměl žádnou větší šanci, ani střelu na bránu. Nám se nedařilo dotáhnout slibné akce do koncovky. Začátkem druhé půle se nám podařil rychlý přechod do otevřené obrany a své sólo zakončil P. Herian kličkou brankáři - 1:0. Vedení jsme mohli navýšit, ale zahodili jsme 2 velké příležitosti a proto jsme se strachovali o vítězství až do konce. Musím pochválit celý tým, včetně lavičky, dnes jsme dřeli jako jeden tým. Dobře jsme bránili standardní situace, rychle jsme se vraceli do obrany a pod balón. Dnes jsme si zasloužili vítězství.

Starší dorost

Admira 3:1 SC Xaverov

Komentář trenéra Libora Neufuse:

Na velmi nekvalitním hřišti týmu z předku tabulky jsme odehráli dobrý zápas, bohužel výsledkově se špatným koncem. Od začátku dělala naše důrazná a aktivní hra domácím problémy, vyhrávali jsme osobní souboje a zaslouženě jsme šli hned v úvodu do vedení, když si mezi stopery naběhl Vladyka a skóroval. O půli jsme si řekli, že chceme pokračovat v aktivitě a zodpovědném přístupu, což se nám dařilo do cca 60. minuty, kdy při rozehrávce nešťastně uklouzl náš stoper, protiútok vyústil ve 2 rohové kopy, z nichž druhý skončil po několika odrazech v naší síti. Vzápětí dala Admira další podobný gól po odrazech ve vápně. Naše snaha vyrovnat skončila pouze hlavičkou do břevna a domácí v závěru pečetili na 3:1. Potěšující bylo, že naším klukům po utkání za výkon zatleskali nejen naši, ale i domácí diváci.